O nás

Najkvalitnejšie produkty z Kréty

Kréta (Grécky: Κρήτη Kríti; [kriti]) je najväčší a najľudnatejší z Gréckych ostrovov, piaty najväčší ostrov v Stredozemnom mori a jeden z trinástich administratívnych regiónov Grécka. Kréta tvorí významnú časť hospodárstva a kultúrneho dedičstva Grécka pri zachovaní svojich miestnych kultúrnych čŕt (ako je jej vlastná poézie a hudba). Kréta bola kedysi centrom Minojskej civilizácie (cca. 2700 – 1420 pred n.l.), ktorá je v súčasnosti považovaná za najstaršiu zaznamenanú civilizáciu v Európe.

Ivka & Giorgos

Počas nášho života na nádhernom a stále zelenom ostrove Kréta sme mali možnosť vyskúšať kvalitu rôznych druhov extra panenských olivových olejov. Na základe našich skúseností sme sa rozhodli, že toto zelené zlato prinesieme pre Vás, pre Vaše zdravie, aby ste aj vy mali možnosť vyskúšať ako nádherne chutí to najlepšie z Kréty. Klimatické podmienky a pôda na Kréte sú ideálnymi podmienkami pre pestovanie olív. Dostatok slnka a málo dažďa počas roka zaručuje, že Krétsky olivový olej sa odlišuje od olivových olejov z iných krajín charakteristickou vzácnou chuťou a arómou. Slnko, kamenistá pôda, sucho, ticho a samota, to je 5 základných zložiek prostredia, ktoré sú podľa gréckej tradície nevyhnutnými podmienkami pre pestovanie a výrobu toho najkvalitnejšieho olivového oleja. Preto vieme, že vám prinášame len to najlepšie a najkvalitnejšie z ostrova Kréta.

ZDRAVIE
Na vašom zdraví nám záleží a preto vám prinášame výrobky z Carob-u. Z biologického a farmakologického hľadiska obsahuje karob : – 30 – 70% sacharidov, – vysoký obsah vápniku až 3x viac, ako v mlieku. Dreň – struky obsahujú 26% sacharózy a 13% fruktózy. – má 4,5% proteínov, 1,5% tukov. Semená obsahujú hlavne tuky a bielkoviny, vitamíny skupiny B, draslík, horčík, vápnik, ktoré sú vhodné pri osteoporóze. Je bohatým zdrojom vlákniny, pektínu a lignínu, ktoré pomáhajú pri tráviacich procesoch. Zo stopových prvkov semená karobu obsahujú mangán, chróm, železo, meď a nikel. Práve pre tieto dôvody môžeme povedať, že má blahodarné účinky na ľudský organizmus.
KVALITA
Terra Creta – Jediný vysledovateľný a najviac oceňovaný olivový olej na svete. Extra panenský olivový olej prvotriednej kvality pochádza výlučne z pozemkov spoločnosti, ktoré sa nachádzajú v oblasti Kolymvari, v západnej časti ostrova Kréta a je vyrobený z 100 % olív odrody “Koroneiki”. Inovatívny olivový mlyn zaručuje najvyššiu možnú úroveň zdravých atribútov spolu s výnimočnou prírodnou, sviežou chuťou. Estate olivové oleje sú dostupné v kategóriách: Extra panenský, Extra panenský PDO, a Extra panenský BIO Organický s označením PDO. Všetky oleje majú kyslosť vždy nižšiu ako 0,5%.
SPOKOJNOSŤ
Je pre nás prvoradé mať spokojných zákazníkov. Ďakujeme Vám za Vašu dôveru, že ste sa rozhodli nakupovať v našom e-shope. Budeme sa snažiť prinášať Vám naďalej tú najvyššiu kvalitu nielen nových produktov, užitočné a hodnotné informácie, ako prvých vás informovať o našich novinkách, najnovších akciách, ako aj nových chutných receptov. Ste pre nás dôležití.

„každý produkt prejde mojou dôkladnou kontrolou kvality“

„kvalita a tradícia produktov musí byť v harmónii s prírodou“

Leave a Reply