BIO Karobová čokoláda


3.90

Ručne vyrábaná organická mliečna čokoláda s karobom a olivovým olejom.
Karob je bohatý na vápnik a výborný zdroj draslíka. Obsahuje tiež proteíny, sacharidy, sodík, fosfor, vitamíny A a B, vlákninu, polyfenoly a taniny, ktoré dodávajú antioxidačné vlastnosti. Je prirodzene sladký a má o 60% menej kalórií ako cukor.

Zloženie: raw trstinový cukor*, kakaová hmota*, kakaové maslo*, plnotučné mlieko v prášku*, karob v prášku* 8%, olivový olej* 8%, vanilka*.
Kakaová sušina:35%, Mlieko: 18%.

Obsah: 60g.

Krajina pôvodu: Kréta, Grécko.

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 623 Kategória: Značka:

Popis

BIO Karobová čokoláda

Karob (u nás známy aj ako Svätojánsky chlebík, alebo Rohovník obyčajný)je bohatý na bielkoviny, minerály a vitamíny. V strukoch karobu je vo veľkom množstve zastúpený horčík, vápnik (3x viac ako mlieko), železo, fosfor, nikel, vitamíny A, B, B2, B3 a D. Zároveň je prírodným zdrojom aminokyselín a vlákniny.
Karob, ako zdravá náhrada kakaa neobsahuje žiadne stimulačné látky (v kakau sa vyskytuje kofeín a teobromín) a nespôsobuje alergiu. Karob neobsahuje skoro žiaden tuk, preto má nižšiu kalorickú hodnotu ako kakao. Karob vykazuje výrazne nasládlú chuť oproti kakau, ktoré v surovom stavu chutná horko a je nutné ho osladzovať. Jeho vôňa je veľmi špecifická, niekedy býva prirovnávaná k vôni po datliach.

Ďalšie informácie

Obsah

350g, 500g

    Ja som jednoduchý popup