42 Premium BLEND – Extra panenský olivový olej


20.90

Štyridsaťdva (42) vybraných odrôd olív z celého sveta, ktoré s osobitnou starostlivosťou a know-how-om pestujú odborníci z farmy Terra Creta.
V experimentálnych olivových hájoch Inštitútu olív, subtropických rastlín a viniča v Chanií, tieto tvoria základ pre tento jedinečný extra panenský olivový olej.

– vyrobený z 42 odrôd dôsledne vyselektovaných olív
– zbieraných v špecifickom období
– pod extrémne kontrolovaným prostredím
– pod odborným dozorom
– v limitovanom množstve
– samozrejme z ostrova Kréta.
Balenie: sklenená fľaša. Objem: 500 ml.

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 14.00.01.8566 Kategória: Značka:

Popis

42 Premium BLEND – Extra panenský olivový olej
Hlavné odrody tohto vynikajúceho prémiového oleja:

Koroneiki – tzv. Kráľovná olív, je jedna z najznámejších pestovaných olív v Grécku. Stromy zvyčajne rodia veľké množstvo olív, ktoré majú vysoký obsah oleja. Olivový olej má pozoruhodnú ovocnú chuť s mimoriadne vysokou koncentráciou antioxidantov a chuťou jablka, trávy a banánu.
Arbequina – olivy pôvodne pochádzajú z Katalánska v Španielsku. Relatívne menší strom, ktorý produkuje veľa malých olív rôznych farieb, vhodné na stôl. Malé rozmerovo, ale obrovské v chuti. Arbequina olivy majú vysoký obsah oleja a dávajú čerstvú maslovú chuť a ovocnú vôňu s tónmi mandlí.
Picholine Languedoc – francúzska odroda olív použitých na výrobu olivových olejov, avšak je najviac známa ako koktail olív. Rozšírená v oblasti Stredozemného mora, Picholine olivový strom sa skvele prispôsobuje a dáva olivový olej, ktorý je hladký, jemný s ľahkým nádychom horkosti.
Frantoio – odroda typická pre Toskánsko, oblasť v Taliansku renomovaná produkciou olív. Každý strom dáva veľké množstvo veľkých plodov, ktoré sú tiež používané ako stolové olivy. Jeho olej je ovocný so silným kvetinovým tónom pokosenej trávy a artičokou s ľahkou horkosťou, nasledovanou elegantne pikantným pocitom v hrdle.
Andramitini – odroda pochádzajúca z Malej Ázie, ktorú možno nájsť len na niekoľkých miestach po celom svete a je pestovaná hlavne na ostrove Lesvos. Andramitini vyniká tým, že dáva vysoko kvalitný olej s výbornou intenzívnou vôňou.
Picual – olivy sú z Andalúzie, región v južnom Španielsku. Pictual olivový olej je výnimočne zelený olej, ktorý je pozoruhodne korenistý ak je jeho zber v skorom šťádiu dozrievania. Zároveň má veľmi vysokú koncentráciu antioxidantov, silnú horkosť v chuti a vôňu s tónmi paradajok, fíg a trávy.
Leccino – olivy sú rozšírená talianska odroda, ktorá dáva plody strednej veľkosti a olivový olej, ktorý je vyvážený a prístupný všetkým, často používaný v gurmánskych kuchyniach. Leccino olej má živú ovocnú vôňu, sladkú a horkú chuť pripomínajúcu bodliak, zatiaľ čo zanecháva jemne korenistú chuť v hrdle.
Picholine marocaine – pôvodne pochádza zo slávnej francúzskej odrody pestovanej v Maroku. Skvelo sa prispôsobuje osobitým podmienkam podnebia a pôdy v Maroku. Výťažkom je ovocný a aromatický olivový olej, ktorý sa vyznačuje vysokou koncentráciou polyfenolov, Má črty strednej horkosti a miernu pikantnú príchuť.
Kalamata – pravdepodobne jedna z najslávnejších odrôd olív. Olivy Kalamata sú najviac známa po celom svete ako vynikajúce stolové olivy a ako synonymum s typickými gréckymi jemnými olivami. Strom odrody Kalamata dáva mnoho olív, ktoré sú mandľového tvaru a keď sú zrelé, majú bohatú baklažánovú farbu. Výťažok má vysoký obsah oleja.
Lechin de Sevilla – španielska odroda, ktorá pochádza zo Sevilli. Bežne sa používa na doplnenie iných odrôd. Olej, ktorý pochádza zo stredne veľkých plodov, má bledo žltú farbu. Odkiaľ aj názov Lechin, ktorý sa v španielčine prekladá ako mliečny. Jeho črty sú bylinná aróma s tónmi zeleniny, vyvážená jemne horkastá chuť a zanecháva chuť zelených mandlí v ústach.
Tsounati – alias Mastoeidis je grécka odroda stromov, ktoré dosahujú výšku 10 metrov a výťažok ovocia s vysokým obsahom oleja. Olivy odrody Tsounati sú považované mnohými ako stolové olivy avšak môžu dávať vynikajúci olivový olej jantárovej farby s mierne horko- sladkou chuťou a následne zanecháva pikantnú chuť ak sú plody zozbierané včas.

Zoznam všetkých 42 odrôd:
01. Adramittini – 02. Amphissis – 03. Arbequina – 04. Barouni – 05. Barnea – 06. Blanqueta – 07. Bouteillan – 08. Chalkidikis – 09. Coratina – 10. Cornicabra – 11. Cornezuelo –
12. Mavrelia – 13. Matolia – 14. Dafnelia – 15. Empeltre – 16. Frantoio – 17. Gordal Sevilliana – 18. Hojiblanca 19. Kalamon – 20. Kalokerida – 21. Karolia – 22. Koutsourelia –
23. Kothreiki – 24. Koroneiki – 25. Lechin de Sevilla – 26. Lianolia Kerkiras – 27. Megaritiki – 28. Manzanilla – 29. Nabali – 30. Picholine Marocaine – 31. Picholine – 32. Picual –
33. Pikrolia – 34. Rosciola – 35. Sourani – 36. Strogylolia – 37. Thiaki – 38. Tragolia – 39. Tsounati – 40. Valanolia – 41. Vasilikada – 42. Verdial of Vélez-Málaga

42 Premium BLEND - Extra panenský olivový olej

Vybrané olivy zo 42 svetových odrôd sa zbierajú vo vhodnom štádiu dozrievania a drvia sa inovatívnymi procesmi v olivovom mlyne Terra Creta. Výsledná zmes nám dodáva nečakanú aromatickú a chuťovú komplexnosť, akú môže poskytnúť len kvalitný viacodrodový olivový olej. Miera účasti každej odrody nie je konštantná, pretože je ovplyvnená produkciou každého roka.

42 Premium BLEND - Extra panenský olivový olej

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1.080 kg
Rozmery 8 × 21 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

    Ja som jednoduchý popup