PDO – Extra panenský olivový olej


13.00110.00

Pochádza z certifikovaných olivových hájov nachádzajúcich sa v známej oblasti Kolymvari v Chania. Viacnásobne ocenenia z jedinečnej odrody Koroneiky, zabezpečuje nezabudnuteľné chuťové vlastnosti.

Tento olivový olej je špecifický veľmi príjemnou ovocnou olivovou chuťou pretože je za studena lisovaný z prezretejších tmavších olív. Pre milovníkov olivového oleja tvorí neoddeliteľnú súčasť každej zdravej kuchyne. Veľmi príjemne dopĺňa chuť potravín jeho vzácnou ovocnou chuťou.

Vďaka osobitnej starostlivosti pri pestovaní, výbere a lisovaní tejto panenskej plodiny je kyslosť (Acidity) udržaná pod hodnotou 0,4 %.

Použitie: vhodný na prípravu šalátov, na varenie aj pečenie.

Popis

PDO – extra panenský olivový olej
so zelenou etiketou je olivový olej s chráneným označením pôvodu čo znamená, že každá fľaška je prelepená číselným štítkom, ktorý zaručuje, že daný olivový olej pochádza presne z oblasti popísanej na etikete.
Produkt Estate Terra Creta je nositeľom označenia PDO (Protected Designation of Origin) = CHOP (Chránené označenie pôvodu). Extra panenský olivový olej “PDO Kolymvari Chania Crete”, ktorý pochádza zo starej usadlosti rodiny Terra Creta, nachádzajúceho sa medzi úžinou Samaria a plážami v oblasti Kolymvari.
PDO - Extra panenský olivový olej
PDO - Extra panenský olivový olej

Vyváženosť a komplexnosť sú hlavné senzorické vlastnosti extra panenského olivového oleja P.D.O Kolymvari. S výraznou ovocnou, jemne horkastou a stredne intenzívnou korenistou chuťou, môže sprevádzať rôzne gastronomické kreácie. Zvýrazňuje surovú, alebo mierne tepelne uvarenou stravu.

PDO - Extra panenský olivový olej
PDO - Extra panenský olivový olej

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Objem

1L – sklo, 250ml – sklo, 500ml – sklo, 1L – plech, 5L – plech

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

    Ja som jednoduchý popup