BIO Karob celý


3.90

Struk sa konzumuje surový. Môžete ho namočiť na noc do vlažnej vody a zostane tak mäkší a príjemne konzumovatelný. Nekonzumujú sa konce a semienka. Jedzte opatrne (kvôli semienkam, sú tvrdé). Neobsahuje lepok. Karob je bohatým zdrojom vápnika, fosforu, železa, magnézia a obsahuje vitamíny A, B, B2, B3 a D.

Zloženie: 100% BIO karob.

Obsah: 300g.

Krajina pôvodu: Kréta, Grécko.

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 251 Kategória: Značka:

Popis

BIO Karob celý

Karob (u nás známy aj ako Svätojánsky chlebík, alebo Rohovník obyčajný)je bohatý na bielkoviny, minerály a vitamíny. V strukoch karobu je vo veľkom množstve zastúpený horčík, vápnik (3x viac ako mlieko), železo, fosfor, nikel, vitamíny A, B, B2, B3 a D. Zároveň je prírodným zdrojom aminokyselín a vlákniny.
Karob, ako zdravá náhrada kakaa neobsahuje žiadne stimulačné látky (v kakau sa vyskytuje kofeín a teobromín) a nespôsobuje alergiu. Karob neobsahuje skoro žiaden tuk, preto má nižšiu kalorickú hodnotu ako kakao. Karob vykazuje výrazne nasládlú chuť oproti kakau, ktoré v surovom stavu chutná horko a je nutné ho osladzovať. Jeho vôňa je veľmi špecifická, niekedy býva prirovnávaná k vôni po datliach.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.310 kg
Rozmery 10 × 20 cm

    Ja som jednoduchý popup