BIO Karobový prášok


3.90

Prášok je zdravá náhrada čokolády a kakaa. Môžete ho použiť do koláčov, teplých nápojov, mliečnych šejkov a dezertov. Je prirodzene sladký a bohatý na kalcium a vitamíny. Neobsahuje kofeín a lepok.

Odporúčame použiť pri pečení koláčov a vymeniť kakao za karob. Karobový prášok je menej výrazný ako kakao. Pre získanie výraznejšej chuti odporúčame pridať v receptoch väčšie množstvo karobu. Karob je zároveň ale sladší ako kakao a preto je vhodné v danom recepte znížiť množstvo cukru.

Zloženie: 100% BIO karob.
Obsah: 300g

Krajina pôvodu: Kréta, Grécko.

Katalógové číslo: 222 Kategória: Značka:

Popis

BIO Karobový prášok

Karob (u nás známy aj ako Svätojánsky chlebík, alebo Rohovník obyčajný)je bohatý na bielkoviny, minerály a vitamíny. V strukoch karobu je vo veľkom množstve zastúpený horčík, vápnik (3x viac ako mlieko), železo, fosfor, nikel, vitamíny A, B, B2, B3 a D. Zároveň je prírodným zdrojom aminokyselín a vlákniny.
Karob, ako zdravá náhrada kakaa neobsahuje žiadne stimulačné látky (v kakau sa vyskytuje kofeín a teobromín) a nespôsobuje alergiu. Karob neobsahuje skoro žiaden tuk, preto má nižšiu kalorickú hodnotu ako kakao. Karob vykazuje výrazne nasládlú chuť oproti kakau, ktoré v surovom stavu chutná horko a je nutné ho osladzovať. Jeho vôňa je veľmi špecifická, niekedy býva prirovnávaná k vôni po datliach.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.325 kg
Rozmery 10 × 18 cm
Obsah

350g, 500g

    Ja som jednoduchý popup